top of page

ODBĚRY KRVE

pondělí, středa, pátek

od 7:00 do 8:00

OPENING HOURS

Dear clients,

welcome to our website.

We would like to inform you, that 1st of july 2019 we have opened new doctor's office located in Novodvorská 3, Brno - Žebětín.

We provide comprehensive diagnostic, therapeutic and preventive care for adult patients in the field of general medicine. We register new patients, including foreigners. We speak English and German.

Our goal is to provide high-quality health care. If you come to us with your health problems, we will do our best to satisfy you with our services.

MUDr. Ivan Řiháček

MUDr. Petra Řiháčková

Příprava na krevní test

OPENING HOURS

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

7:00 - 13:00

7:00 - 11:00

 

7:00 - 11:00

7:00 - 11:00

7:00 - 11:00

14:00 - 18:00

 

13:00 - 15:00

13:00 - 15:00

Co dělat a co naopak nedělat?

  • Na odběry choďte vždy nalačno, pokud Vám lékař neřekne jinak.

Velká část laboratorních hodnot (hladina cukru v krvi, cholesterolu, jaterní testy apod.) je do velké míry ovlivněna nedávným příjmem potravy. Jejich "normální" hodnoty se tedy vztahují k odběru provedeném po 12 hodinách bez jídla.​ Večeřet byste měli nejpozději kolem 18:00 až 19:00 a zvolte spíše lehčí večeři. Alkohol vynechtejte ideálně alespoň 2 dny předem.

Takže v osm večer vepřo knedlo zelo se šesti a dvě plzně určitě není ideální příprava na odběry krve další den ráno :)

  • Ráno před odběrem se nezapomeňte napít obyčejné vody.

Doporučujeme vypít alespoň 2 až 3 dcl vody. Pokud budete mít žízeň a budete málo napití, budete mít zkolabované žíly, krev poteče pomaleji a přestože naše sestřička umí zázraky, odběry se budou provádět mnohem hůře. Některé laboratorní hodnoty se při nedostatku tekutin výrazně mění a zkreslují tím celkové vyšetření krve. Je třeba zdůraznit, že máte pít obyčejnou vodu - pokud se napijete minerálky nebo slazené limonády, je to skoro stejné, jako byste se najedli.

V neposlední řadě pak hladoví a dehydratovaní pacienti, vystresovaní z odběru, rádi omdlévají a to za to nestojí :)

  • Své pravidelné ranní léky užijte, pokud Vám lékař neřekne jinak.

Některé specifické odběry je třeba provést bez medikace, ale na to Vás ošetřující lékař upozorní. Léky je samozřejmě třeba zapít a k tomu slouží ty 2-3 dcl vody. :) Pokud léky ráno nevezmete, hrozí, že si je zapomenete vzít po odběru.

Co když na odběr zapomenu přijít?

Odběry se provádí brzy ráno, protože je zajištěn svoz do laboratoře. Později tedy již nemá smysl naši ordinaci z důvodu odběru navštívit. Pokud na odběr zapomenete, což se může stát každému z nás, napište nám e-mail a domluvíme se zpravidla na další odběrový den. Určitě návštěvu zbytečně neodkládejte, je ve Vašem zájmu, abychom zkontrolovali Váš zdravotní stav.

bottom of page